
Ruud Gullit dit jaar opnieuw toernooidirecteur
KLM Open terug naar Kennemer
Het KLM Open van dit jaar moet nog worden gespeeld, maar ondertussen is al bekend dat het toernooi in 2027 terugkeert naar historische grond. Dan wordt het evenement namelijk weer gehouden op de schitterende baan van De Kennemer.
De duinbaan bij Zandvoort was al 23 keer eerder de locatie voor het KLM Open, of beter gezegd: het Dutch Open. Lang niet altijd werd er immers gespeeld onder de huidige sponsornaam. De laatste keer gebeurde dat wel. Dat was in 2015, toen de Belg Thomas Pieters het toernooi op zijn naam schreef.
Het eerste Open op de Kennemer werd al gespeeld in 1920, meer dan een eeuw geleden dus. Bij die gelegenheid was de Engelsman Henry Burrows de winnaar. Anders fameuze winnaars op de Kennemer waren Seve Ballesteros in 1976, de Belg Flory van Donck – recordhouder met vijf overwinningen - in 1951, José Maria Olazábal, Paul Casey, Simon Dyson, Darren Clarke en natuurlijk onze eigen Joost Luiten, die in 2013 zijn eerste van twee zeges in het KLM Open boekte.
,,Het KLM Open hoort bij de rijke traditie van onze baan’’, stelt Eric Rahusen, voorzitter van de Kennemer Golf & Country Club. ,,We kijken ernaar uit om het toernooi opnieuw te mogen ontvangen.’’
Ruud Gullit
Of dan ook Ruud Gullit erbij zal zijn, is nog maar de vraag. De oud-voetballer keert in de komende editie van het KLM Open wel terug in zijn rol als toernooidirecteur naast de sportief directeur Daan Slooter. Die blijft verantwoordelijk voor de contacten met de spelers en de invulling van het deelnemersveld. Het Open wordt dit jaar gehouden van 4 tot en met 7 juni op The International bij Amsterdam.
Het is voor de tweede keer dat Gullit – oud-speler van onder andere Haarlem, Feyenoord, PSV, AC Milan en het Nederlands elftal en in 1987 winnaar van de Ballon d’Or als beste voetballer van de wereld – in die rol actief is bij het KLM Open. ,,Ik voel mij eerder directeur sfeerbeheer dan toernooidirecteur. Het KLM Open moet topsport bieden, maar ook energie, plezier en ontmoeting. Golf op het hoogste niveau, en dit alles met een glimlach’’, zegt de Amsterdammer daar zelf over.
Golf is een sport die hem, net als eerder het voetbal deed, bijzonder uitdaagt. ,,Voetbal is mijn alles, maar golf raakt me op een andere manier’’, vertelt Gullit. ,,Juist na mijn voetbalcarrière kan ik via golf weer competitief zijn. Veel voetballers ontdekken na hun carrière hoe mooi golf is. De competitie, de concentratie en het spel tegen jezelf – dat herkennen topsporters meteen.’’
Warming-up voor Oranje
Het KLM Open 2026 begint precies één week vóór de start van het WK Voetbal, dat wordt gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Die timing vormt de inspiratie voor het thema van het KLM Open 2026: een sportieve warming-up voor een internationale, oranjegekleurde zomer. Dit thema komt op diverse manieren terug in de sportieve programmering van zowel het toernooi als de Pro-Ams.
KADER:
Kaartverkoop gestart
De kaartverkoop voor het KLM Open 2026 is inmiddels gestart. Via de site van het KLM Open is het mogelijk dagtickets en passe-partouts aan te schaffen. Een passe-partout is alle vier dagen geldig en kost voor volwassenen 152,00 euro. Dagtickets beginnen vanaf 31,50 op donderdag 4 juni en 46,50 op vrijdag 5 juni. Op zaterdag kost een dagkaart 51,50 en op de finaledag van zondag 54,00 euro. Een weekendticket voor zaterdag en zondag kost 92,00 euro. Er zijn ook tickets voor halve dagen. Bij alle prijzen komt 1,75 servicekosten.
Alle prijzen gelden voor volwassenen. Kinderen tot en met 12 jaar hebben alle dagen gratis toegang.
